Kurtlarla Koşmaya Hazır Mısınız? Bileti
16 Ocak 2019

Bu etkinlik gerçekleşmiştir, ilginiz için teşekkür ederiz.

Kurtlarla Koşmaya Hazır Mısınız?

Joint İdea Arnavutköy

*Bu etkinlik serisi birbirini takip eden içeriklerden oluşmakla birlikte, her bir etkinliğe ayrıca katılım mümkündür.
"Tüm dünyada kadınların kutsal kitabı haline gelen Kurtlarla Koşan Kadınlar’ı, bu kez kitabın yazarı Estes’le birlikte çalışan Esra Sert’ten dinleyeceğiz.

Defalarca okuyup hayatına deniz feneri yapanlar, alıp bir türlü okuyamayanlar, çok duyup efsanenin aslını sorgulayanlar, hepinizi bu hayat değiştiren workshop’a davet ediyoruz!

Kurtlarla Koşan Kadınlar, son 26 yıldır tüm dünyada kadınlara kadın olmanın el kitabı olarak hizmet ediyor. Kadınlara özünde oldukları şeyi yani “vahşi benliklerini” hatırlatarak; yaratan, üreten, besleyen, beslenen yaşamı bilgece yaşayan doğal hallerine dönmeleri için ellerinden tutuyor.

Bu çalışmada kitabın yazarı Jung’çu analist Clarisa Pinkola Estes’in kendisi ile çalışan Esra Sert ile bir araya geliyoruz.
İki saatlik çalışmanın ilk bölümünde Estes’in Colorado’da spiritüel bir merkez olarak kullanılan çiftlikte gerçekleştirdiği inzivayı konuşacağız. Esra bizlere, dünyada milyonlarca kadının ruhsal annesi haline gelen Estes’in kendisini, yaşamını, öğütlerini ve verdiği mesajları aktaracak.

İkinci bölümde Esra, Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda pratikten birini grup çalışması olarak uygulayacak. Buluşmayı kitabı okumak isteyip yol almakta zorlananlara Esra’nın tavsiyeleri ile bitireceğiz. Bu bölüm kitabı okumuş olanların kişisel deneyim ve katkılarına da açık olacak.

Defalarca okuyup hayatına deniz feneri yapanlar, alıp bir türlü okumayanlar, çok duyup efsanenin aslı var mı diye merak edenler, hepinizi bekliyoruz.

Esra Sert Hakkında
Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi yaşamımı kökünden etkiledi. Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla ve bireylerle çalışıyorum. Travma entegrasyonu ve yaratıcılık konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitabı’nın yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisi ile yaptığım çalışmalar ışığında gruplara kolaylaştırcı rolüyle destek veriyorum.

İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi ‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kımını NTV’de geçirdim.

Yirmi iki yıldır yoga ve meditasyon yapıyorum. Yoga ve meditasyon hocalığına eğitmen eğitimi vererek devam ediyorum."

Benzer Diğer Etkinlikler

Lila Duygu Öğüt ile Sabah Meditasyonu

Atölye

Sabaha, günü dingin ve iç dengede geçirmene ve yaşamın getirdiği akışla uyumlu hareket edebil...

Etkinlik Sayfasına Git

Joint Idea Kanyon, İstanbul

23 Ocak 2019 - 8:00

Bitki Özleri ile Sağlıklı Yaşama Giriş Workshop Serisi

Atölye

Bitki Özleri ile Sağlıklı Yaşama Giriş Workshop Serisi Joint İdea Arnavutköy’de!Mezopotamya’d...

Etkinlik Sayfasına Git

Joint İdea Arnavutköy, İstanbul

23 Ocak 2019 - 10:30

Bütçene Göre Etkinlik Rehberi

Haftalık etkinlik rehberi ile her hafta şehrindeki tüm etkinliklerin tam listesi cebine gelsin!