İzmir Etkinlik Takvimi

Mart 2020

Impression

İzmir Etkinlik - Mart 2020 Takvimi

Etkinlik Tarih Kategori
Maalesef, herhangi bir etkinlik bulunamadı.

İzmir Etkinlik

Doğal güzellikleri kadar etkinlik alanlarıyla da zengin bir şehirdir İzmir. Bu nedenle İzmir etkinlik kategorisinde yapacağınız aramalar, İstanbul etkinlik aramaları gibi size istediğiniz her alanda oldukça fazla seçenek sunacaktır. Katılmak isteyebileceğiniz etkinlikler arasında sinema, tiyatro, tek kişilik gösteri, sahne sanatları, stand up gibi birçok farklı seçenek vardır. Ayrıca konser, müzikal gösteri, dans gibi kategorilerde de çok fazla etkinlik yer alır.

İzmir, sosyal aktivitelerin fazla olduğu ve bunun için çeşitli sanat mekanlarına da sahip olan zengin bir kültür şehridir. Şehirde öğrencisinden çalışanına herkesin bütçesine uygun olarak katılabileceği çeşitli etkinlikler vardır. İzmir etkinlik kategorisinde popüler olanlar arasında Bir Bavul Üç Macera, Alaittin Erarslan Tiyatro Günleri, Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım yer alır. Bunun gibi binlerce seçenek için etkinlik takvimi sürekli güncellenir. Bu nedenle 2019 yılı etkinliklerini belli aralıklarla kontrol etmek, yeni kültürel faaliyetlerden haberdar olmak için önemlidir.

İzmir Etkinlik Takvimi 2019

2019 yılında İzmir ili içinde yer alan Yeni Bir Şarkı, Marguerite Duras tarafından kaleme alınan oyundan uyarlanmıştır. Kadın özgürleşme hareketleri kapsamında yazılan ve oynanan oyun, bir çiftin boşanmadan 4 yıl sonra tekrar karşılaşmalarını konu alır. Oyunda Melis Birkan ve Caner Cindoruk başrollerde. Stand-up izlemeyi sevenler için İzmir etkinlik takvimi 2019 eğlenceli ve birbirinden faklı seçeneklere de sahip. Gittikçe zenginleşen bir kategori olan stand-up içinde öne çıkanlar:

  • BKM Mutfak Her Yerde
  • Gri Şehir Komedyenleri Stand-up
  • Bar Psikoloğu
  • Cihan Talay
  • Özgür Turhan-Çok Üst Düzey Bir Stand-up
  • Onur Ünlü Stand-Up Gösterisi

Okan Çabalar, Çok Da Fifi Stand Up gibi kitleleri güldürmeyi başaran daha nice gösteri de sadece Ankara etkinlik takvimi içerisinde değil aynı zamanda İzmir etkinlik takvimlerinde de yer alır. İzmir’e yönelik etkinlikler için çeşitli fırsat ve indirim avantajı sunan bilet sitelerine ulaşmak da mümkündür.

İzmir Etkinlik Rehberi

Kültürüyle, sanatıyla ve asaletiyle pek çok şehre taş çıkaran İzmir, etkinliklerindeki zenginlikle de fark yaratmaya devam eder. İzmir etkinlik rehberi üzerinden ulaşılabilecek olan çeşitli güzel etkinlikler, ilgi alanlarına göre sınıflandırılabilir. Kimisi için kültürel etkinlik müze ve sergi gezmekten ibaret olabilirken bir başkası için aile tiyatrosu daha ön plandadır. Başka bir grup insan ise konserlere daha fazla ilgi duyabilir. Sinemacılar ve sanat filmi takip eden bir kitle de ayrıca etkinlikler kategorisine merak duyanlar arasındadır. Dönem dönem gösterime giren sanat filmleri, ödüllü filmler konusunda etkinlik rehberinden bilgi edinmek mümkündür. İzmir etkinlikleri içinde yer alan önemli bir başka alan ise spordur. Spor kategorisinde farklı spor dallarında gerçekleştirilen karşılaşmalar için bilet satışları bulunur. Bunlar için bazen haftalar ve aylar öncesinden bilet alınmaya başlanır. Spor alanında bilet satın alınabilen ve yerinde izlenebilen seçenekler futbol, voleybol, basketbol, tenis, motor sporları, dövüş sporları, e-spordu gibi kategorilerdir.

İzmir Etkinlik Bugün

Diyelim ki önceden bir plan yapmadınız ama akşama gitmek canınız bir sosyal aktiviteye katılmak istedi. Bu durumda İzmir etkinlik bugün diyerek yapacağınız bir internet araması size o akşam katılabileceğiniz etkinliklerin bir listesini gösterir. Bilet bulunabilen etkinlikler aktif olarak görülebildiği için o akşam bir arkadaşınızla ya da kendi başınıza, güzel bir pop konseri, stand up veya tiyatro gösterisi izleyebilirsiniz. Tabii ki son güne bırakılan bilet alma işlemi bilet bulma sıkıntısına sebep olabilir. Ancak mutlaka katılabileceğiniz ve severek tercih edeceğiniz birkaç etkinlik seçeneği bulunacaktır. Sahne, konser, spor, dans, tiyatro, stand-up gibi kategorilerde etkinlik bulamazsanız, güzel bir sinema gecesi etkinliği yapabilirsiniz. Akşam yemeğinizi yiyip sinema biletlerinizi alarak sevdiğiniz türde bir filmi seyredip kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

İzmir Etkinlik Konser

Konser denildiğinde akla ilk olarak yerli ve yabancı olmak üzere 2 ayrı kategori geliyor. Ancak İzmir etkinlik konser seçenekleri arasında sadece bu ikisi yok. Türkçe ve yabancı olmak üzere ayrılan bu kategoriler de kendi içinde pop, rock, caz, klasik, alternatif müzik olmak üzere listelenebilir. Pop müzik kategorisinde biletleri satışta olan Göksel, Derya Uluğ, Hakan Altun gibi isimler. Ayrıca İlyas Yalçıntaş, Gökhan Türkmen, Kıraç, Levent Yüksel gibi sanatçılar pop müzik kategorisinde biletleri alınabilen sanatçılara arasında. Ayrıca İzmir rock konserleri kategorisinde in BeTwin: Doğan Duru & Güneş Duru, Haluk Levent ön plana çıkar. İzmir caz müzik konserleri kategorisinde Erkan Oğur Anatolian Blues, Karşıyaka Caz Festivali, Fatih Erkoç-Kerem Görsev Trio bilet satışları devam eden sanatçılar ve gruplardır. Klasik müzik konserlerinde Üç Tenor, Tuluyhan Uğurlu – Bir Ege Hikayesi, alternatif müzikte ise Eda Baba, Cihan Mürtezoğlu gibi isimler ön plana çıkar. Siz de sevdiğiniz etkinliklere bilet bulamama sorunu olmaksızın katılmak için etkinlikleri takip edebilir, önceden biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Bütçene Göre Etkinlik Rehberi

Haftalık etkinlik rehberi ile her hafta şehrindeki tüm etkinliklerin tam listesi cebine gelsin!